Перейти до змісту

Виходи

Налаштовувані виходи

У блоці є кілька налаштованих виходів. Їхня кількість і можливості залежать від апаратної версії блоку. Після підключення до блоку вкладка "Виходи" показує актуальні установки для конкретної версії блоку. Виходам можна призначити назви (до 8 символів), які постійно зберігаються у блоці та не стираються після оновлення прошивки. Щоб ввести назву, клацніть на вкладці.

Інверсія

Інвертує стан виходу. Якщо вихід був активним – стає неактивним, і навпаки.

На закладеному

Вихід активується лише на працюючому двигуні. На зупиненому двигуні вихід завжди вимкнено незалежно від заданих умов.

Вимкнути. на повному навантаженні

Вимкнути вихід, якщо педаль акселератора повністю натиснута.

Додаткова умова

І - активно, якщо виконуються обидві умови одночасно - АБО - активно, якщо виконується одна або дві умови. - вимк. АБО - активно, якщо виконується лише одна з умов, але не дві одночасно - Корекція РХХ – зміна положення РХХ при включенні та відключенні виходу. Підбирайте значення так, щоб усунути коливання обертів ХХ при увімкненні/вимкненні навантаження.

Затримка вкл/вимк

Можна встановити затримки увімкнення та вимкнення виходів. - вкл - після спрацювання умови увімкнення виходу затримується на заданий час - вимк - після відключення умови вихід підтримується активним протягом заданого часу.

Опис функцій виходів

Більшість функцій працюють за простими правилами: ви задаєте пороги увімкнення та відключення. Вихід активується згідно із заданими умовами. Є два варіанти встановлення значень:

  1. Увімк. > Вимк. Наприклад: Увімк = 95 градусів, Вимк = 90 градусів. Вихід увімкнеться, якщо температура >95 градусів, і відключиться, коли температура <= 90.
  2. Увімк < Вимк. Наприклад Увімк = 3000об, Вимк = 4000об. Вихід увімкнеться, якщо 3000 < обороти <= 4000. Деякі функції працюють за спеціальними правилами. Вони описані нижче.

Бензонасос

Затримка вимкнути. визначає час роботи бензонасоса після зупинки двигуна або при включенні запалення. Якщо затримка Увімк. не дорівнює нулю - бензонасос не ввімкнеться відразу після включення запалення.

Метанол

Вихід активується за вказаними значеннями тиску. Разом з активацією виходу застосовується додаткова корекція.

Детонація

Вихід активується, коли працює відкат КВЗ по детонації.

Форсунки ряд ½

Режими призначені для керування двома рядами форсунок. Виходи підключаються на реле подачі на ряди форсунок. Алгоритм перемикання рядів форсунок вибирається на вкладці Впорскування - Ряди форсунок

Кондиціонер

Режим призначений для керування муфтою компресора кондиціонера. При включенні кондиціонера включаються виходи Вентилятор та спрацьовує корекція РХХ.

Для зменшення ударного навантаження відрегулюйте різні затримки включення кондиціонера та вентиляторів.

Алгоритм управління активується за допомогою кнопки включення та датчика тиску в кондиціонері. У налаштуваннях входів виберіть канали для підключення кнопки та/або датчика. Пам'ятайте, що деякі входи мають вбудовану підтяжку, їх потрібно замикати на землю, щоб відключити. Дивіться опис вашої версії ЕБУ.

  • Якщо задано обидва входи (кнопка та датчик) - кондиціонер увімкнеться, якщо кнопка натиснута і тиск у заданих межах.

  • Якщо заданий тільки вхід кнопки - кондиціонер увімкнеться, якщо кнопка натиснута.

  • Якщо заданий тільки вхід датчика тиску - кондиціонер увімкнеться, якщо тиск у заданих межах.

Якщо не вистачає входів і у вас аналоговий датчик тиску, який повинен контролюватись ЕБУ – використовуйте тільки вхід датчика тиску. Кнопку увімкнення кондиціонера підключіть так, щоб вона подавала живлення на датчик тиску. Тоді при вимкненій кнопці нульова напруга на виході датчика тиску відключатиме кондиціонер. Межі напруги на датчику задаються в параметрах виходу, що налаштовується. Є два варіанти налаштування:

  1. Увімк < Вимк. Наприклад, Увімк = 2В, Вимк = 4В. Якщо напруга в діапазоні від 2 до 4 вольт – кондиціонер буде включений.

  2. Увімк. > Вимк. Наприклад, Увімк = 3В, Вимк = 2В. Якщо напруга перевищить 3в - кондиціонер увімкнеться, і буде працювати, поки напруга не впаде нижче 2В.

Вентилятор

Настроюються пороги увімк/вимк за температурою двигуна. Вентилятори примусово вмикаються при включенні кондиціонера.

Блок. Стартера

Призначений для керування реле, що розмикає ланцюг стартера. Блокує включення стартера на працюючому двигуні, а також автоматично відключає стартер, коли двигун завівся.

Check Engine

Призначений для підключення лампи. Постійне світіння - наявність помилки, або двигун зупинено. Моргання - працює автозапуск.

Автозапуск

Підключається до реле стартера. Призначений для автоматичного запуску двигуна. У налаштуваннях входу виберіть канал для підключення кнопки. Пам'ятайте, що деякі входи мають вбудовану підтяжку, їх потрібно замикати на землю, щоб відключити. Дивіться опис вашої версії ЕБУ. Алгоритм активується короткочасним натисканням кнопки. При неуспішному запуску витримується пауза, після чого робиться наступна спроба. Усього є 3 спроби запуску, після чого алгоритм відключиться. Лампа Check Engine сигналізує роботу алгоритму запуску.

Газовий клапан

Використовується для увімкнення газового клапана під час роботи з ГБО. Газовий клапан активується під час перемикання в режим газу.

Індикатор Газ/бензин

Індикація роботи системи газ/бензин. - Увімкнено - робота на газу. - Відключено – робота на бензині. - Повільне моргання – очікування переходу на газ. - Швидке моргання - закінчився газ, робота на бензині.

Трекшн

Індикація роботи трекшн. – контролю.

Кнопка

Використовує стан кнопок. У параметрі Увімк. задається номер кнопки.

Шифтлайт

Включає вихід, якщо обороти наблизилися до оборотів відсікання. Параметр визначає випередження по оборотах. Наприклад, якщо відсікання 6000, а параметр = 200, то лампа включиться на 5800об.

Параметри ШІМ

Є два види ШІМ каналів:

  1. Одиночний. Частота ШІМ визначається окремо.
  2. Здвоєний. Частота ШІМ визначається для двох виходів одночасно. У них нижче максимальна частота і доступно менше функцій.

Частота, Гц

Задає частоту роботи ШІМ

Інверсія

Інвертує вихід ШІМ

Режими ШІМ

РХХ

Для підключення індуктивного РХХ. Частота 75-100 Гц каналів ШІМ, і в одному з них увімкніть інверсію.

Вестгейт

Для підключення соленоїда вестгейту. Частота 20-40 Гц.

VVT1 / VVT2

Для підключення соленоїда зміни фаз ГРМ. Частота 150 Гц.

Адсорбер

Для підключення клапана продування адсорбера бензобака.

Тахометр

Дозволяє генерувати сигнал тахометра з довільною частотою, від 0 до 200% стандартного значення. Доступно лише на одиночних ШІМ каналах. Налаштовується на вкладці знизу.

Швидкість

Генерує імпульси датчика швидкості із довільною частотою. Доступно лише на одиночних ШІМ каналах. Налаштовується на вкладці знизу.

Ручний

Можна вручну задати шпаруватість ШІМ. Налаштовується на вкладці знизу.

Таблиця 3Д

Можна задати шпаруватість ШІМ за оборотами та навантаженням.

Р1, Р2, Р3, Р4

Програмований ШІМ. Налаштовується на вкладках унизу.

Р1 * Р2

Помножуються результати програми 1 та програми 2.

Мах (Р1, Р2)

Вибирається максимальне значення з обох програм.

Вкладки програм Р1, Р2, Р3, Р4

Тут ви програмуєте ШІМ:

  • параметр, за яким розраховуватиметься ШІМ

  • крайні значення параметра

  • % шпаруватості ШІМ при крайніх значеннях.

Прапорець off

Якщо прапорець встановлений, то при виході за крайнє значення шпаруватість буде встановлюватися в 0%. Інакше утримуватиметься задана шпаруватість.